| SDRUŽENÍ OPTIKŮ - Mezinárodní sdružení optiků a optometristů

Záštita ředitele ŘSDP

Záštitu ředitele služby dopravní policie nad osvětovou komunikační kampaní "Bezpečně za volantem - Péče o zrak 2015" přejal 
plk. Ing. Tomáš LERCH
Dokument (pdf...)

Kontakt

Mezinárodní sdruženi
optiků a optometristů, o.s.

Právní forma : spolek
IČO: 228 97 917
L 5957 vedená u Krajského soudu v Plzni
zapsaného dne 1.ledna 2014

Datum vzniku:
16.března 2011
Sídlo:
Kolinec č.p. 12, 341 42 Kolinec       

Kancelář: 
Velichovská 1701/9
155 00 Praha 5

GSM: 731 409 667, 734 101 620

e-mail: info@sdruzenioptiku.cz

Seriál Víš, jak vidíš

1. díl

2. díl

3. díl

Osvětová kampaň „Bezpečně za volantem – PÉČE O ZRAK“, vstoupila do podvědomí veřejnosti v roce 2013, kdy probíhala na odstavných parkovištích v jednotlivých krajích ČR za asistence Dopravní policie a koordinátorů BESIPu. Mezinárodní sdružení optiků a optometristů se rozhodlo úspěšnou akci v letošním roce zopakovat v prostorách partnera kampaně, sítě čerpacích stanic Shell, za asistence optiků a optometristů. Přesná místa screeningu zraku naleznete na www.sdruzenioptiku.cz

Kampaň Bezpečně za volantem – Péče o zrak určená především řidičům motorových vozidel se sestává z bezplatného screeningu zraku.


V osvětové kampani „Bezpečně za volantem & Péče o zrak“ jde především o:

1/ seznámení s riziky špatné korekce nebo nedostatečné korekce zraku,
2/ doporučení optimální korekce pro řidiče a ostatní účastníky silničního provozu,
3/ upozornění na nebezpečnost brýlí tzv. „hotovek,“
4/ vysvětlení výhod kontrol zraku ve specializovaných optikách, které mají oprávnění k měření zraku
Realizační tým:

 

8. ROČNÍK OSVĚTOVÉ KOMUNIKAČNÍ KAMPANĚ
BEZPEČNĚ ZA VOLANTEM – PÉČE O ZRAK 2020


Víš, jak vidíš?


Pořadatelem
osvětové kampaně Bezpečně za volantem – péče o zrak je Mezinárodní sdružení optiků a optometristů, o.s. Sdružení vzniklo v roce 2011 za podpory národních a nadnárodních společností oboru oční optika a optometrie.

8. července v roce 2012 uzavřelo memorandum o spolupráci s organizací KOISC Jižní Korea. V roce 2013 získalo světové prvenství v pořádání osvětové kampaně zaměřené na screening zraku za asistence dopravní policie ČR. Od té doby pravidelně pořádá osvětovou kampaň Bezpečně za volantem – péče o zrak pod záštitou BESIP Ministerstva dopravy po celém území ČR zaměřenou na screening zraku účastníkům silniční dopravy.

Letošní rok
jsme pro osvětovou kampaň, s ohledem na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu kvůli šíření koronaviru, připravili 20ti dílný seriál rozhovorů pod názvem „Víš, jak vidíš“s odborníky, lékaři a specialisty z oboru očního lékařství, optometrie a optiky. Seriál budeme publikovat od poloviny dubna, každý týden na kanále youtube.cz. Upoutávky a odkazy na pořad naleznete na fb stránkách a instagramových stránkách pod názvem Bezpečně za volantem. Jednotlivé akce s testováním zraku budou probíhat v plánovaném časovém harmonogramu po celé ČR od září do listopadu, pod záštitou a ve spolupráci s Ministerstvem dopravy BESIP ČR.

Na akcích bude pro jejich návštěvníky připravena tištěná publikace „Průvodce oční optikou“, která je zaměřená především pro řidiče. Tematicky poukazuje na nevhodnost používání brýlí, tzv. „hotovek“, oční vady a nutnost pravidelné kontroly zraku u očních specialistů optometristů. Cílem osvětové kampaně je poukázat na nebezpečí řízení motorového vozidla se špatnou nebo nedostatečnou korekcí, protože na spoustě dopravních nehod se podílí špatné vidění.

Osobním přístupem naši odborní oční specialisté seznamují účastníky kampaně s možností využití řešení oční vady formou kontaktních čoček nebo brýlových čoček se speciální úpravou skel především pro řidiče.

Osvětová kampaň 2020 probíhá od dubna do listopadu formou seriálu pořadů pod názvem „ Víš.jak vidíš?“, PR článků v tištěných médiích, rozhlasových a televizních šotů, na sociálních sítích a provází ji akce „testování zraku“ ve vybraných městech ve všech krajích České republiky. Osvětová kampaň Bezpečně za volantem – péče o zrak probíhá pod záštitou BESIP Ministerstva dopravy ČR

  GENERÁLNÍ PARTNER 


HLAVNÍ PARTNEŘI


  

 PARTNEŘI
 
POŘADATEL
 
  
 

Záštitu nad osvětovou kampaní 2020 udělilo
Ministerstvo dopravy BESIP


 

Webdesign & hosting & Šumava: ŠumavaNet.CZ