DRIVEWEAR - PRVNÍ INTELIGENTNÍ BRÝLE PRO ŘIDIČE | SDRUŽENÍ OPTIKŮ - Mezinárodní sdružení optiků a optometristů

DRIVEWEAR - PRVNÍ INTELIGENTNÍ BRÝLE PRO ŘIDIČE

Záštita ředitele ŘSDP

Záštitu ředitele služby dopravní policie nad osvětovou komunikační kampaní "Bezpečně za volantem - Péče o zrak 2015" přejal 
plk. Ing. Tomáš LERCH
Dokument (pdf...)

Kontakt

Mezinárodní sdruženi
optiků a optometristů, o.s.

Právní forma : spolek
IČO: 228 97 917
L 5957 vedená u Krajského soudu v Plzni
zapsaného dne 1.ledna 2014

Datum vzniku:
16.března 2011
Sídlo:
Kolinec č.p. 12, 341 42 Kolinec       

Kancelář: 
Velichovská 1701/9
155 00 Praha 5

GSM: 731 409 667, 734 101 620

e-mail: info@sdruzenioptiku.cz

Osvětová kampaň „Bezpečně za volantem – PÉČE O ZRAK“, vstoupila do podvědomí veřejnosti v roce 2013, kdy probíhala na odstavných parkovištích v jednotlivých krajích ČR za asistence Dopravní policie a koordinátorů BESIPu. Mezinárodní sdružení optiků a optometristů se rozhodlo úspěšnou akci v letošním roce zopakovat v prostorách partnera kampaně, sítě čerpacích stanic Shell, za asistence optiků a optometristů. Přesná místa screeningu zraku naleznete na www.sdruzenioptiku.cz

Kampaň Bezpečně za volantem – Péče o zrak určená především řidičům motorových vozidel se sestává z bezplatného screeningu zraku.


V osvětové kampani „Bezpečně za volantem & Péče o zrak“ jde především o:

1/ seznámení s riziky špatné korekce nebo nedostatečné korekce zraku,
2/ doporučení optimální korekce pro řidiče a ostatní účastníky silničního provozu,
3/ upozornění na nebezpečnost brýlí tzv. „hotovek,“
4/ vysvětlení výhod kontrol zraku ve specializovaných optikách, které mají oprávnění k měření zraku
Realizační tým:

 

  


Představení osvětové kampaně
BEZPEČNĚ ZA VOLANTEM PÉČE O ZRAK 2018

Již šestým rokem pořádá MSOO, o.s., (Mezinárodní sdružení optiků a optometristů ČR) ve spolupráci s krajskými a okresními městy a jejich informačními centry osvětovou kampaň Bezpečně za volantem – péče o zrak. Záštitu nad touto kampaní převzal BESIP Ministerstva dopravy.

Hlavními partnery jsou: společnost Bausch Lomb, výrobce a distributor kontaktních čoček, společnosti Rodenstock, výrobce a distributor brýlových čoček, a společnost New Line Optics, distributor značkových brýlových obrub.

Zahájení kampaně proběhne 30.dubna 2018 formou billboardů v trvání 1měsíce, distribucí publikací Bezpečně za volantem – péče o zrak na informační centra v ČR a následně pak v měsíci červnu proběhne screening zraku účastníkům silničního provozu ve vybraných městech v prostorách informačních center nebo na místech k tomu určených ve všech krajích ve spolupráci s optometristy a koordinátory BESIPU Ministerstva dopravy.

Co je cílem osvětové kampaně

Pravidelným pořádáním osvětové kampaně Bezpečně za volantem – péče o zrak chceme zapůsobit a oslovit co nejvíce účastníků silničního provozu, a to především řidiče motorových vozidel, aby nepodceňovali pravidelné kontroly svého zraku a aby při řízení motorového vozidla používali korekci, kterou jim jejich optik nebo oční lékař doporučí.

Na trhu s oční optikou máme široký výběr brýlových skel pro řidiče, která usnadní vidění při snížené viditelnosti, např. Vlivem nepříjemných odlesků při dešti, sníženého vidění v mlze nebo za šera.

UPOZONĚNÍ: Čím jsou nebezpečné Brýle „HOTOVKY“

Důležitou informací pro širokou veřejnost je i fakt nesprávného používání tzv. BRÝLÍ HOTOVEK líbivého a lákavého designu, které si můžeme zakoupit v prodejnách řetězců, lékáren apod. za velmi nízkou cenu, která je však jen lákadlem pro nedostatečně informované uživatele.

Je nutné zdůraznit, že při dlouhodobém používání si můžeme nenávratně poškodit svůj zrak nebo způsobit nepříjemné bolesti hlavy. Tyto brýle je vhodné používat pouze jako „náplast“ do doby, než si pořídíte správné brýle nebo kontaktní čočky u svého optika.

CO JE SCREENING ZRAKU?

Screening – test zraku prováděný odborným týmem z MSOO ve složení optiků a optometristů na speciálním screeningovém přístroji prokáže, jak vidíte za šera, za mlhy, jaké máte prostorové vidění, jak vidíte na dálku a na blízko a zda máte v pořádku barvocit.

Specialisté test na místě vyhodnotí a případně doporučí odborné vyšetření – změření zraku ve specializovaných očních optikách – a zároveň poradí s řešením korekce při řízení motorového vozidla nebo pro práci v kanceláři apod.

DRIVEWEAR - první inteligentní brýle pro řidiče

Všichni si uvědomujeme, jak na silnicích přibývá automobilů a jak je cestování autem stále rizikovější.

Pro bezpečnost dopravy se jistě dělá hodně, dodržování předpisů, lepší dopravní značení , nebo kvalitnější silnice ale bezpečí nezajistí.

Velká zodpovědnost je na řidičích, jejich schopnostech, zkušenostech a zdravotní kondici.

Určitě se shodneme na tom, že jedním z nejhlavnějších smyslů ovlivňujících bezpečný provoz je dobrý zrak. Jen nezodpovědný a nebezpečný řidič jezdí s nedostatečně korigovanou oční vadou, nebo svůj zrak vystavuje nadměrnému oslnění .

Speciálně pro řidiče byly vyvinuty brýle DRIVEWEAR, které spojují několik moderních technologií pro dosažení maximálního výkonu zraku řidiče v denním silničním provozu.

Výhody, které poskytují jedině brýle Drivewear®

         Inteligentně a rychle mění propustnost slunečního světla v závislosti na jeho intenzitě

         Zvyšují kontrast a ostrost vidění

         Korigují dioptrickou vadu očí, nebo mohou být i bez dioptrií

·         Za každého počasí velice účinně odstraňují nežádoucí odrazy světla

·         Optimalizují přenos světelné informace na sítnici oka

         Umožňují nezkreslené vnímání barev světelné dopravní signalizace

         Poskytují vysoký komfort, zákazník již není nucen měnit brýle při každé změně světelných podmínek

 

Běžná samozabarvovací brýlová skla tmavnou pouze tehdy, když jsou vystavena působení UV záření.

Uvnitř auta ale zůstávají čirá, protože čelní sklo UV záření pohlcuje.

Brýle Drivewear® jsou aktivovány jak UV zářením, tak i slunečním světlem a proto tmavnou i v autě. Zároveň jsou polarizační a tím redukují rušivé odrazy. Speciální filtr navíc rozjasňuje vidění při nízké úrovni slunečního světla.

Drivewear® jsou první inteligentní samozabarvovací polarizační brýle na světě vyvinuté speciálně pro řidiče.

 

Více informací získáte v každé oční optice

nebo na www. drivewear.cz

Webdesign & hosting & Šumava: ŠumavaNet.CZ